Proč školku Mašinku « Soukromá školka Mašinka

Proč s námi ?

Individuální přístup

Každé dítě je jedinečné a tak k němu i přistupujeme. Kromě skupinových aktivit se dětem věnujeme během dne i individuálně. Všímáme si jejich radostí i starostí, zaznamenáváme jejich pokroky. Každý den pro vás připravujeme krátké zprávy o tom, jak vaše dítě u nás prožilo den.

Spolupráce s rodinou, otevřenost

Velmi podporujeme spolupráci školky s rodinou. Naše dveře jsou pro vás, rodiče, vždy otevřené. Chcete-li se s námi zapojit do programu, nebo se chcete jen na chvíli stát „muškou jenom zlatou“ a sledovat, jak se Vaše dítě chová v kolektivu bez vás, rádi Vám to umožníme. Chtěli bychom, abyste se mohli v Mašince na chvíli zastavit, promluvit si s ostatními rodiči. Mašinka je otevřená pro všechny děti – pro děti odlišných národností i pro děti s handicapem, či se speciálními vzdělávacími potřebami.

Všestrannost

Naše školka nám díky zcela nadstandardním prostorům umožňuje vést každou činnost ve speciálně uzpůsobené místnosti. Jsme školka s hudebně dramatickým zaměřením, takže kromě obvyklé herny u nás najdete samozřejmě hudebnu plnou hudebních nástrojů volajících po dětských ručičkách. Dále tu najdete místnosti, kde výtvarničíme a pracujeme s hlínou. Keramika a rozvoj výtvarných dovedností patří do běžného denního programu. Protáhnout těla a pracovat s přebytečnou energií chodíme do tělocvičny. K rozvoji slouží také prostorná zahrada, která přímo vybízí k hrátkám a k poznávání přírody během jejího ročního cyklu.

U všech činností zohledňujeme povahu, osobnost a náladu každého dítěte a proto nikdy nikoho do ničeho nenutíme. Děti chválíme, povzbuzujeme a nikdy je ani jejich výkony s nikým nesrovnáváme.

Pozitivní prostředí

Našim cílem je vytvořit ve školce klidné a pozitivní prostředí. Myslíme si, že podaří-li se nám to, pak se u nás Vaše děti budou cítit dobře a bezpečně. To už je jen krůček k tomu, dosáhnout vzdělávacích cílů, tj. vzbudit v dětech zájem o přírodu, o ně samé, o lidi kolem nich, vytvořit z nich jedince schopné samostatného, osobitého projevu (zpěv, tanec, výtvarný projev, dramatizace, atd.).

Rituály

Děti v předškolním věku mají rády pravidelnost. Proto máme v každodenním programu pravidelné rituály (ranní kruh, zpívánky), které mají své stanovené body a mění se podle tematického bloku. Děti si na ně rychle zvyknout a samy je vyžadují, připomínají kdy má co správně být. Rituály jsou pro ně důležité, protože se pak lépe orientují v čase. Tyto zvyky jim dodávají i sebejistotu a pocit bezpečí.

Pravidla hry

Na začátku roku si společně domluvíme Jízdní řád neboli pravidla hry, která vyvěsíme na dveře a snažíme se je respektovat. Jedním z hlavních pravidel, které absolutně ctíme je „všichni jsme kamarádi“. Lpíme na tom, aby se děti neposmívaly, neubližovaly druhým a nevyřazovaly ostatní ze hry. Vedeme je k tomu, že starší pomáhají mladším, silnější slabším. Pokud děti pravidla znají dopředu a vidí, že je respektujeme i my dospěláci, pak je snáze dodržují i ony.

Podpora charitativních projektů

V rámci našich priorit, jako jsou například všestrannost, či otevřenost, se chceme zabývat také podporou charitativních projektů organizovaných neziskovými organizacemi nebo nadacemi. Děti se tak mohou odmala setkávat s tím, že i ony samy mohou nabídnout podporu nebo pomocnou ruku někomu, kdo to potřebuje.

Narozeninové oslavy pro všechny


HODNOCENÍ RODIČŮ

 

Adámkovi:

Obě děti chodily do Mašinky celou „školkovou“ docházku. Byli jsme velmi spokojeni a s čím? No se vším – tety to prostě baví a za těch šest let je vlastně bereme jako rodinu. Jak říká syn „Kouzelná školka Mašinka. 


 

Klára Feniková:

Školku Mašinku navštěvovaly obě dvě moje děti. Josefínka, ta starší, dokonce měla tu čest být historicky v první třídě školky. Jistě, … jako máma jsem mohla mít obavy dát 2leté dítě někam, kde se ještě nemůžete zeptat na reference jiných maminek.
Ale majitelky školky mne absolutně přesvědčily svým lidským přístupem a převážně tím, že se nejen zajímaly o mne, co si představuji já pro své dítě, ale primárně komunikace směřovala k dítku. Což mne očarovalo. Hned od prvního momentu jsem věděla, že mé dítě opravdu mají a budou mít rády. A to je pro mne to nejdůležitější, abych viděla, že když odcházím a nechávám dítě někde 8 i více hodin, že ho nechávám někde, kde ho milují, těší se na něj a naučí ho něčemu, co já nedokážu. A to přecházím k výukovým metodám, které jsou v Mašince geniální. Moje děti opravdu za rok ve školce, uměly víc, než jejich vrstevníci. A to ne, díky drilu, ale díky lidskému přístupu, že si s dětmi v Mašince hrají. Neobtěžuje si k dětem sednout na zem a snížit se na jeho rovinu, pochopit jeho potřeby, touhy, rozmary…
Proto bylo jasnou volbou, že mé druhé dítě, Tonička, opět poputuje sem!
A jestli máte prostředky nechat tu dítko až do předškolních let, udělejte to! Protože Vám z něho v Mašince vytvoří rozkošnou, ukázněnou osobnost. A to vůbec nepřeháním.
Mám jen jediné přání…prosím otevřete i školu a já mám hned první adepty, které k Vám dám.
Děkuji za své děti, ale především za sebe, protože i já jsem se stala díky Vám lepší mámou a naučila se od Vás mnohé.


 

Leškovi:

Náš syn chodil do školky mašinky 2 roky a byli jsme maximálně spokojení!! Školka je krásně zařízená a má bezvadnou zahradu, kde dětí tráví spoustu času. Nadchnul nás hlavně rodinný přístup, profesionalita a ochota paní učitelek. Davídek se ve školce naučil spoustu nových věcí.  Na školku Mašinku do dnes vzpomínáme s láskou


 

rodiče Slávka a Rozárky

Náš syn nastoupil do školky v září 2010. Byl jeden z prvních dětí. Neměli jsme žádné reference, takže to byl “ krok do neznáma“. Musím říct, že obdivuji tety, které se o děti staraly, nosily je v náručí, hráli si s nimi … Všechny děti byly věkově stejné cca 3 roky. Musely to mít hodně náročné, ale zvládly to na jedničku s hvězdičkou. Za pár let se nám narodila dcera a volba byla jasná…. Mašinka
Mají opravdu individuální přístup, řeknou Vám, co dítě baví a taky pokud má nějaký problém, řeší to v klidu a s citem. Spolupracují s dětskou psycholožkou, která i nám pomohla. Děti chodí na výlety, na plavání, navštěvují domov důchodců… Tvoří ze všeho co je pro nás už odpad. Učili se o vnitřních orgánech, tak udělali člověka – plíce byly z igelitového pytlíku, střeva zase nějaký provázek, zuby mušličky, kosti byly dřívka, větvičky …. prostě tvořivosti se meze nekladou.
Milujeme táborák venku na zahradě s kytarou, jídlem, zpěvem. Nejen děti, ale i rodiče se tady cítí jako doma. V 17 hod ještě děti nechtějí jít domů 🙂 Co víc si rodič může přát. Školka Mašinka je srdcová záležitost. Všem doporučuji


 

Veronika Zavoralová

Školka Mašinka je ta nejúžasnější školka. Když jsem poprvé vstoupila do školky, abych se podívala, zda právě tuto školku vyberu pro syna, kterého tehdy nevzali do školky státní, na první pohled mě zaujala překrásná výzdoba školky, která byla tvořena z výrobků dětí (od obrázků, přes ukázku pracovních sešitů předškoláků, po nádherné výrobky z keramické dílny, která je v suterénu školky). Pohled jsem potom upřela na heslo, které je napsané u vstupu do herničky a zní: „Všichni jsem kamarádi“! To, že toto heslo není jen pár prázdných slov, jsem pochopila hned, když jsem poznala tety, které se o děti starají. Jejich přátelský, přesto velmi respektovaný přístup mě naprosto ohromil a mnohé jsem se od nich naučila. Ony milují děti, a děti milují je. Proto jsem neváhala ani chvilku, a do školky jsem dala i moji mladší dceru. Syn, který už chodí do školy, bude mít zítra velikonoční prázdniny, a když jsem se ho zeptala, kde by chtěl nejraději být, řekl mi bez rozmýšlení, že ve školce Mašince„… 🙂


 

J. Krampera

Kde začít? Obě dcery chodí do Mašinky a jsou nadšené, stejně jako jejich rodiče. Tety to baví a s dětmi to umí, školka je výborně vybavená a zahrada je nádherná. Neustále mě děti překvapují novými výtvory, akce a výlety pořádané školkou jsou velkým obohacením a společné akce (pálení čarodějnic, besídky atd.) jsou prostě super. Školku mohu jen doporučit a skoro mi je líto, že starší v září půjde už do ZŠ.

Aktuality
Návštěva mořského světa!

Návštěva mořského světa!

S Mašinkou jsme navštívili mořský svět plný krásných ryb a mořských živočichů!

více...

Den zdarma

Den zdarma

Vyzkoušejte si jeden den jízdy v naší školce!

více...

Kroužky pro rok 2017/2018 od 18.9.!

Kroužky pro rok 2017/2018 od 18.9.!

Přesný harmonogram kroužků zveřejníme v pondělí 11. září

více...

Prázdninový provoz

Prázdninový provoz

Prázdninový provoz v Mašince

více...

Beránek v Mašince

Beránek v Mašince

V Mašince nás navštívil pravý beránek!

více...

Email